Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-9-KOLO

 

Béčko se blíží k záchraně

 

Krajský přebor dnes pokračoval svým devátým kolem. Ze sestavy v sobotu bohužel kvůli nemoci vypadl Lukáš, nicméně to nic nezměnilo na našich vítězných plánech. Do Starého Města odcestovala po „drobných" ranních nesnázích tato sestava: Stančík, Kovařík, Smilek, Bosák, Závodný, Jurča, Budík a Dvořák. Náš soupeř, Staré Město „C", nastoupil v oslabené sestavě, což nám samozřejmě vyhovovalo.

 

Jako první skončil Jarda Závodný. Udělal čest svému příjmení, když velice rychle dovedl partii do koncovky nestejných střelců a dohodl se se soupeřem na remíze. Pak se dlouho nic zásadního nedělo. Až Honza svým výsledkem změnil ukazatel skóre, když soupeře tradičně zatlačil a ten chyboval. Navrhuji Honzovi, aby své příjmení změnil z „Bosák" na „Bodák", protože v KP má letos nádherných 6/6 bodů!

 

Po Honzovi dohrává Marek „Burča" (Marek asi rozumí proč „B" místo „J" :D). Tomu se nepodařilo prolomit soupeřův blok, partie tedy skončila remízou. Petr „(ne)Smělek" zahrál černými zahájení docela směle, ale přestože se mu nakonec podařilo vybudovat slušnou pozici, při soupeřově nabídce remízy ji nesměle přijal. Nutno ale říci, že pozice byla docela ošemetná a Petr se mohl snadno splést. Stav utkáni 2,5-1,5 v náš prospěch.

 

Pavel dnes podobně jako Honza zaslouží změnu písmenka v příjmení z „Budík" na „ Bodík". Pavel zahrál černými velmi zajímavý caro-kann a díky aktivitě, kterou se mu povedlo vyvinout, pěkně zvítězil. V tu chvíli nám stačil již pouhý bod ze tří partií. Martin stál hůř, ale v Matyášově a Kubově partii to na prohru nevypadalo. Matyáš „Zavařík" (záměrná záměna „Ko" za „Za") si v téhle sezoně již mnohokrát zavařil svou špatnou hrou. Tentokrát tomu tak naštěstí nebylo a za celou partii pozice příliš nevybočila z rovnováhy. Se svým soupeřem se Matyáš shodl na remíze.

 

Martin zDvořák soupeři zdvořile nabízel remízu, ten ji však nepřijal. Bohužel se Martinovi koncovku udržet nepodařilo, škoda. Chtělo to zahrát koncovku aktivněji, to by šance na remízu byly větší. I tak Martin svým bojovným výkonem nezklamal, přestože na bodový zisk to dnes nestačilo. Kuba „(ne)Stačík" věděl, že stačí remíza. Jenže soupeř remízu odmítl a tak si Kuba řekl, že mu remíza nestačí. Dobře vedenou koncovku nakonec náš novopečený „kilometr" (jak Kubu nazval Honza ve svém posledním článku) dotáhl do vítězného konce.

 

Béčko tedy vítězí ve Starém Městě 5-3, což nám zajišťuje již slušnou šanci na udržení se v soutěži. Úplně vyhráno ale ještě nemáme a v posledních dvou kolech se pokusíme ještě něco urvat!

 

PS: Omlouvám se za zkomolená příjmení, snad to nikoho neurazilo a někoho to snad pobavilo :-)

 

Matyáš Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk