Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-2017-18

 

Ve druhé lize jsme vyválčili brambory

 

Do 2.ligy skupiny E jsme nastupovali do sezóny 2017-18 jako již ostřílený tým. Naším cílem bylo udržet soutěž (jeden nikdy neví...) a pokud by to šlo, tak obhájit loňský bronz. V družstvu došlo k malým změnám, naše řady posílil Vláďa a naopak do role náhradníka se sám pasoval Standa. Kapitán se (jako tradičně) zvolil sám, byl jím opět Honza.

 

První kolo nás zavedlo na jih, do Prušánek. Hráli jsme bez Karola a Pavla. Zápas byl dlouho na vážkách, ale nakonec jsme zvítezili díky Kubovi, Radkovi a Petrovi. Prohrál jen Honza. Výsledek byl 5:3. Ač se to může zdát být divné, tak výsledek 5:3 nás poté pronásledoval prakticky celou sezónu. Rovněž tradicí se stalo, že Kuba vyhrál a Honza partii zkazil.

 

 

Druhé kolo jsme hráli opět venku (naš oblíbený los č.7) a soupeřem nám byla Univerzita Brno. Chyběl nám opět Karol. Obávaného soupeře jsme po boji porazili, svou skvělou sezónu začal výhrou Pavel, bod přidali i Dominik a Petr Smilek. Protože nikdo neprohrál, tak jsme vyhráli 5,5:2,5 a udržení soutěže začalo vypadat reálně.

 

 

Ve třetím kole k nám zavítalo družstvo Jezdci Jundrov s čerstvou WGM Novosadovou, která na mistrovství světa žen uhrála fantastický výsledek. Ovšem narazila na Karola, který jí nedal šanci. Bod přidal i Pavel, Radek a Kuba, další prohru zaznamenal Honza a také Petr. Nicméně radovali jsme se z našeho oblíbeného vítězství 5:3. Po tomto kole jsme byli na druhém místě za skvěle hrající Kroměříží.

 

 

Ve čtvrtém kole jsme jeli sice ven, ale bylo to jen do Zlína. Chyběli nám první tři desky, ale zápas to byl bojovný a prohráli jsme až po velké bitvě. Někteří mohou namítat, že jsme zápas vypustili, nicméně pravda to není. Prostě někteří hráči nemohli. Porážka nás sice mrzela, ale byla kompenzována výhrou Kuby a Petra Smilka. Prohráli naopak Honza, Dominik, Petr a Lukáš.

 

 

V pátém kole jsme uzavřeli rok 2017 zápasem s Kuřimí. Do zápasu jsme nastoupili bez Radka. První tři desky (Karol, Vláďa a Pavel) soupeře přehráli, bod přidal i Kuba. Kapitán ovšem předvedl neuvěřitelnou partii. Nejprve zisk pěšce, poté ztráta dámy za lehkou figuru, poté zisk dámy za věž, poté opět ztráta kvality. Nakonec partie skončila remízou a všichni spoluhráči byli na totálním kolapsu. Co dodat? Snad jen to, že jsme opět vyhráli 5:3 a záchrana byla prakticky 100%. Vzhledem k tomu, že byl teprve prosinec, tak to byl skvělý počin.

 

 

Na rok 2018 vyhlásil kapitán útok na bronzovou příčku. V šestém kole se nám do cesty postavilo Staré Město. Chyběli nám Vláďa a Pavel. Ač je to divné, tak jsme opět zvítězili, tentokráte „jen" 4,5:3,5. Vyhráli (hádejte kdo?) Karol, Kuba a Standa. Ten si vzpomněl, jak to hrával „zamlada" a svého soupeře rozbil na mraky. Prohráli (opět hádejte kdo?) Honza a Petr. No, ale 15 bodů po šesti kolech? Co si může kapitán přát víc?

 

 

V sedmém kole k nám zavítal ambiciózní tým Vlčnova. Chyběl nám Pavel. Zápas vypadal na naše vítězství, pak se ale něco zvrtlo a smolně jsme prohráli 3,5:4,5. Vyhrál vyhrál jen Radek, prohráli Dominik a Petr. Zbrojovácká tvrz padla po dvou letech! Nicméně zas až to tak nevadilo, protože jsme hráli jen o čest a slávu.

 

 

V osmém kole jsme jeli do Brna hrát s asi nejsilnějším družstvem v soutěži (podle mého názoru) - Moravskou Slávií. Chyběli nám Vláďa a Kuba. Ve velké bitvě jsme prohráli naším oblíbeným 3:5, bod zaznamenal jen Matyáš, prohru zapsali Karol, Radek a Petr Smilek. Myslím, že nás soupeř vcelku zaslouženě přejel.

 

 

V devátém kole jsme hráli doma s Kroměříží. Věřil jsem, že vyhrajeme, protože jsme měli být kompletní. Jenže onemocněl Dominik a tak jsme opět kompletní nebyli. Krásně vyhrál Karol a body přidali Pavel a Radek. Prohrál jen nešťastník Honza, který opět zkazil vše, co mohl. Takže opět oblíbený výsledek 5:3.

 

 

V desátém kole jsme jeli do Lipovce. Tam nás čekalo družstvo s GM Markošem a GM Blatným. Chyběli nám Radek a Pavel. Tentokráte nás Lipovec „vepředu přejel" 3:0, no a to se pak těžko dohání. Vyhráli Kuba a novic Jarek, prohráli Karol, Vláďa, Honza a Petr, což znamenalo výsledek (jaký asi - no přece:) 5:3.

 

 

V jedenáctém kole jsme hráli doma s jistým sestupujícím Hustopečemi. A opět jsme nebyli komplet, chyběl Vláďa. Tentokráte jsme nedali na „oblíbené" výsledky a k soupeři jsme byli krutí. O výhru 6,5:1,5 se zasloužili bodem Pavel, Honza, Dominik, Kuba a oba Petrové.

 

 

Po jedenáctém kole se vše spočetlo a nás získali jsme nepopulární „bramborovou" medaili. No, nepopulární, myslím, že to je opět velký úspěch vsetínského šachu. Někteří možná namítnou, že jsme měli na víc. Já říkám, buďme trpěliví...

 

2 liga

 

Teď k jednotlivým hráčům a trochu statistiky.

 

Družstvo měla dva fantastické o motory: Pavla (92%) a Kubu (85%). Kuba se stal nejlepším hráčem celé soutěže, měl perfo 2368 a uhrál si titul KM. Pavel měl perfo 2560!!! Výborný výkon předvedli Karol (63%) a Radek (62%). Slušný výkon podali i Vláďa (50%) a Dominik (50%). No a do sestavy nepochybně patřili i Honza (27%) a Petr (32%), kterým se letos prostě nedařilo a obsadili první dvě místa v soutěži o NS. Velmi slušný výkon předvedli i náhradníci Standa, Petr Smilek a Matyáš, kteří vyhráli vše, co se vyhrát dalo. Asi moc se sebou není spokojen Lukáš, ale není každý den posvícení. Velmi potěšitelné je to, že družstvo bylo plné bojovníků. V každém zápase jsme vyhráli alespoň jednu partii. Celkový počet výher je 33 (průměr 3 na zápas), což je nebývale mnoho.

 

Docházka: všech 11 partií odehráli Honza a Petr Z. 10 partií odehráli Kuba a Dominik, Radek odehrál 9. Náš milý cizinec Karol odehrál zápasů 8. Z hlediska docházky se jednalo o kostru mužstva. Kupodivu jsme ani v jednom zápase nenastoupili v základní sestavě. Naštěstí jsme měli skvělé a ochotné náhradníky Standu, Lukáše, Matyáše, Petra Smilka a nově i Jarka, kteří vypomohli, když byli požádáni. Krize s hráči byla v podstatě jen v jednom zápase, jinak se vše podařilo vyřešit.

 

V jedenácti nedělích jsme nacestovali dohromady okolo 3000 km. Své role řidičů spolehlivě splnili Radek a Honza, jedenkrát vypomohl Karol.

 

Při administrativní povinnosti tj. rozhodcování, přepisování partií, zasílání výsledků se nejvíce angažovalo trio Honza, Dominik a Kuba.

 

No a to je vše. Příští rok do toho půjdeme zase a zase chceme být pro soupeře postrachem, ale chceme je mít za přátele. Protože slogan, který mi jeden ze soupeřů řekl: „Když jedeme k vám, tak tam asi dostaneme nakládačku, ale Valaši jsou bezva lidé" se dobře poslouchá.

 

Děkuji všem spolubojovníkům za krásných 11 nedělí.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk