Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

VZPOMINKY-NA-VSETIN

 

Vzpomínky na Vsetín

 

Počátkem července Vsetín opět ožil šachisty, kteří si tady dali dostaveníčko na Přeboru města Vsetína, který měl letos již 43.ročník. S odstupem času mohu hodnotit, co mi zůstalo v hlavě.

 

1. Příprava turnaje. Turnaj organizátoři připravují již někdy na počátku roku, kdy je vhodná příležitost povzpomínat, co bylo v loňském ročníku špatně a co naopak bylo dobře a bylo by vhodné to zopakovat.

 

2. Hrací místnost. Po několika "bloudění" našel turnaj své zázemí ve vsetínském kulturáku. Kdo pamatuje některé předchozí ročníky konané na jiných místech, tak musí uznat, že "kulturák" je pro takovou akci více než důstojným místem.

 

3. Příprava sálu. Příprava sálu je někdy drobná mravenčí práce, někdy také pořádná dřina, protože nanosit to množství stolů a židlí není jen tak. Letos stačilo jen stoly a židle vhodně přeskládat. Dík všem, kteří při této akci pomáhali (členové oddílu, rodiče dětí). Mravenčí práce je veškeré stoly opatřit ubrusy a stavět šachy a šachovnice. Velmi milé bylo zavěšení vlajek všech zúčastněných zemí. Vidět viset vedle sebe vlajku Mongolska, Číny a Japonska - to se valachům (a nejen jim) moc často nepoštěstí.

 

4. Rozhodčí. Opět excelentní řízení turnaje dvojicí arbitrů Josef Kovařík - Marta Motúzová. Josef dodal turnaji tu správnou sportovní hodnotu, Marta přidala cizojazyčnou prezentaci. Diskutovat s rozhodčími v angličtině, ruštině, maďarštině, němčině nebyl žádný problém. Hlavní rozhodčí si několikrát užil nočního přelosování dvojiček, protože situace s hráči, kteří nechtěli být nalosování pro příští kolo, se měnila každým okamžikem.

 

5. Mládí. Letos byl turnaj ve znamení mládí. Skvělí byli především zástupci BŠŠ Frýdek-Místek (Míča, Frank, Gnojek, Laurincová, Žídek) a přátelé z Vlašimi (Vojta ml., Horák, Pýcha, Křížek). Nemohu nevzpomenout ani "malého číňánka" Jin Yuehenga, který, ač nasazen jako 43, nakonec skončil na krásném 11.místě. Ve svých 10 letech prohrál jen jednu partii a to s profesorem strategie Jožkou Mudrákem.

 

6. Vítězové - turnaj A měl nakonec vítěze tři, pomocným hodnocením zvítězil Jan Sosna. Své vítězství okomentoval slovy: "už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy něco vyhrál". Fantastický výkon předvedl kroměřížsko-vlčnovský Petr Kapusta. Probil se na druhé místo se startovním číslem 10, což je určitě velký úspěch. Třetí skončil se svou vynalézavou hrou Kamil Koziol. Turnaj B měl vítěze dva. Zásluhou pomocného hodnocení vyhrál nestárnoucí dlouholetý účastník Pavel Kozák z Jeseníku, pro něhož je každoroční návštěva Vsetína takřka společenskou událostí. Na druhém místě skončila domácí hráčka Adéla Bierská, pro niž je to zase impuls na cestě vzhůru. Na třetím místě skončil Martin Sovadina z Holešova.

 

7. Organizátoři - turnaj organizuje šachový oddíl Zbrojovka Vsetín, ale de facto všechno stojí a padá s dvojicí Radek Zádrapa+Josef Kovařík. Myslím, že letošní organizace byla opět na velmi vysoké úrovni.

 

8. Krajská šachová výprava Zlínského kraje - nemůžu nevzpomenout trojici Martin Beil, David Trčálek a Dominik Parák, kteří se velmi poctivě věnovali všem dětem zařazeným do krajské výpravy.

 

9. Závěrečný úklid - opět ležel na domácích. Nebývá ovšem zvykem, že by s úklidovou dřinou pomáhal někdo jiný. Tentokráte tomu tak bylo, dík za pomoc mládeži BŠŠ Frýdek. Dokázali, že umí nejen šachy hrát, ale také si to odpracovat.

 

Závěrem: Možná si někdo řekne, že "se zase ti valaši něčím chlubí". Domnívám se, že mají čím...

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk