Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-1-2-KOLO

 

První liga je zpět, aneb povedený vstup do sezony

 

Přesně po roce se konečně opět mohly rozběhnout soutěže družstev. A vsetínský „A" tým hrající v 1. lize východ začal pěkně zostra - domácím dvojkolem proti Chotěboři a jihlavskému GORDICu. Významnost momentu podtrhoval online přenos, který diváci mohli na našich stránkách živě sledovat.

 

Milou starostí každého kapitána je, když má do boje připraveno více hráčů, než je počet šachovnic. A přesně tuto starost (narozdíl od kapitána GORDICu, viz níže v textu) jsem na první dvojkolo měl. Kromě základní sestavy byli připraveni také dva hlavní náhradníci - Radek Zádrapa a Honza Bosák. V sobotu odpoledne (sobotní kola začínají ve 14 hodin) nás přijela vyzvat Chotěboř. Ač papírový outsider soutěže, přijeli se svým mladým týmem bojovně naladěni a nedali svou kůži lacino. Přesto nakonec zůstaly 3 body na Vsetíně!

 

O naše vítězství 5-3 se výhrami zasloužil Kuba Stančík, Vláďa Bělunek, Pavel Viták a já, Matyáš Kovařík. Remízy přidali naši milí hosté Pavel Šimáček a Standa Jasný. Smolně prohráli Andy Vereš a Dominik Parák, když shodně v dobrých pozicích doplatili na taktické hrozby soupeřů. Nejvíce se mi asi líbila partie Pavla Vitáka, který soupeře nejprve pozičně umačkal, zahnal jej do silné časovky a následně zničil útokem na krále. Ovšem i ostatní partie stály za to a doporučuji si je přehrát (můžete i přímo v tomto článku). A že se opravdu tuze a dlouze bojovalo, o tom svědčí fakt, že když jsme bezprostředně po výhře šli na společnou večeři, málem jsme nesehnali podnik, kde nám ještě navaří :-)

 

Nedělní utkání již začalo v tradiční čas 10:00, ovšem za nestandardního skóre. Již od první minuty jsme vedli 1-0, neboť GORDIC Jihlava řešil rozsáhlé personální ztráty ve svém kádru a přijel pouze v sedmi lidech. Nicméně na ostatních šachovnicích seděli proti sobě přibližně vyrovnaní soupeři, takže vyhráno jsme zdaleka neměli. Poměrně rychle zakončili smírem své partie Standa Jasný a Karol Motúz (Karol na nedělní zápas nahradil Andyho). O něco později přidal půlku i Vladimír Bělunek, na ostatních stolech se válčilo. Stále jsme měli bod náskok, ovšem takřka na všech šachovnicích jsme se postupně dostali do horších pozic a vypadalo to s námi bledě.

 

Zvrat nastal ve chvíli, kdy Dominikův soupeř udělal 2 hrubé chyby během 4 tahů a Dominik získal kvalitu. V tu chvíli byly karty rozdány jasně - Dominik vyhraje a na zbylých šachovnicích musíme vybojovat co nejvíce remíz z horších pozic. To se bohužel nepovedlo Kubovi Stančíkovi, který se v ostré partii s různorodým matem dostal pod mat. Stejně tak Pavel Šimáček remízu v těžké jezdcové koncovce udržet nedokázal. Naštěstí Pavel Viták ukázal bojovnost a svou partii do remízového konce dovedl. Tato remíza znamenala, že remízou (4-4) skončilo také celé utkání.

 

Soutěž tak máme slušně rozjetou a položili jsme důležité stavební kameny pro udržení ligy. Příští dvojkolo, které odehrajeme na severu proti Orlové a Porubě, nás čeká až na konci listopadu.

 

Závěrem děkuji všem spoluhráčům za nasazení a bojovnost a připojuji svou gratulaci kamarádům a zároveň rivalům z Hošťálkové, kteří jako jediní zvládli obě kola vyhrát a jako jediní se v tabulce drží (ZATÍM! :-) ) nad námi. To jen ukazuje, jak těžká, vyrovnaná a napínavá sezona nás čeká. Ale my jsme na ni připraveni!

 

Odkaz na chess-results je ZDE, fotogalerii ze sobotního utkání najdete ZDE a z nedělního ZDE.

 

ŠK Vsetín - TJ CHS Chotěboř 5 : 3

 

ŠK GORDIC - ŠK Vsetín 4 : 4

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2023 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk