Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-5-KOLO

 

Krvelačné derby v 1.lize

 

Po nevydařeném severském dvojkole bylo v první lize na pořadu dne valašské derby s Hošťálkovou. Derby má vždy speciální náboj - přátelství smíchané s rivalitou tvoří pikantní a výživný pokrm. Pro hráče samotné i pro diváky. Nejinak tomu bylo i v případě derby Hošťálková-Vsetín. K zápasu bohužel nemohly nastoupit naše první 2 desky. Naopak Hošťálková nastoupila „v plných". A na ELOvém rozdílu to bylo znát. Za nás nastoupila sestava Motúz, Vereš, Stančík, Bělunek, Viták, Parák, Kovařík, Bosák. Tedy sestava velmi podobná té, se kterou se nám povedlo vybojovat 3 roky zpět postup do první ligy.

 

Dle ELOvých předpokladů byly karty rozdány poměrně jasně. Na prvních 3 deskách jsme měli vždy takřka o 300 ELO méně a byli jsme zde v jasné roli outsidera. Pokud jsme chtěli pomýšlet na úspěch (což jsme samozřejmě chtěli), museli jsme co nejvíce bodů uhrát na dalších 5 deskách, kde byly síly přibližně vyrovnané. Nejrychleji skončila partie Andyho, který i přes bojovný výkon na IM Cyrila Ponížila nestačil. Chvíli poté skončila remízou má partie s Ondrou Karlíkem, kde jsem zřejmě bez povšimnutí prošel kolem příležitosti na zisk pěšce a partie doklouzala do remízových vod. Na první desce padnul Karol v partii s GM Vojtou Plátem, protože Vojtovi vzdálení pěšci byli v koncovce až příliš rychlí. Prohrávali jsme tedy již 2,5-0,5, ale přesto jsem měl poměrně optimistickou náladu. Vláďa, Pavel a Dominik totiž hráli shodně s materiálem navíc na výhru. Honza v koncovce stál také dobře a Kuba sice ze své výhody přešel do bránění remízy, ale šance měl stále slušné. Zápas jsme tedy klidně mohli vyhrát.

 

Pavel ve své partii s Ondrou Havelkou dokázal s přehledem realizovat výhodu a zvítězil. Stejně si vedl Vláďa, když udolal „remízového krále" Vladimíra Palu a srovnal na 2,5-2,5. Do problémů se ale dostal Honza, když přešel do nevýhodné (a zřejmě i prohrané) pěšcovky. Pod tlakem byl i Kuba a u Dominika se pozice komplikovala. Honzův soupeř Pepa Bednařík naštěstí výhru nenašel, jejich partie skončila remízou a naděje stále žila. Facku nám ale zasadil specialista na zachraňování prohraných partií Kuba Krejča, který sice stál pod matem, ale dokázal Dominikovi dát věčný šach. Za stavu 3,5-3,5 hráli rozhodující partii dva Kubové - náš Stančík a hošťálkovský Roubalík. Bohužel z toho po zajímavém průběhu byla těžká koncovka hraná na jednu branku a náš Kuba remízu neudržel.

 

Valašské derby přineslo asi pět a půlhodiny tvrdého a otevřeného boje. Bohužel se špatným koncem pro vsetínský tým, ale nemáme se zač stydět, všichni předvedli kvalitní a bojovné partie. Snad se k nám v dalších kolech přikloní i pověstná štěstěna...

 

Matyáš Kovařík

 

      Šachy Hošťálková      4½ : 3½     ŠK Vsetín

GM

Plát, Vojtěch
2567     1 - 0
FM

Motúz, Karol
2315
IM

Ponížil, Cyril
2487     1 - 0


Vereš, Andrej
2188


Roubalík, Jakub
2375     1 - 0

Stančík, Jakub
2070
FM

Pala, Vladimír
2158     0 - 1
FM

Bělunek, Vladimír
2210


Havelka, Ondřej
2143     0 - 1

Viták, Pavel
2218


Krejča, Jakub
2147    ½ - ½

Parák, Dominik
2117
CM

Karlík, Ondřej
2161    ½ - ½

Kovařík, Matyáš
2021


Bednařík, Josef
2138    ½ - ½

Bosák, Jan
2036

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2023 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk