Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

C-RP

 

Céčko vyhrálo Regionální přebor

 

Sezóna družstva „C" skončila a máme rozhodně důvod slavit, protože skončila výborně, obsadili jsme skvělé první místo. Tak jak to teda všechno bylo?

  1. Kolo Karolínka A x Vsetín C. Výhra 2½:5½

Na první utkání se nám podařilo dát do kupy docela silnou sestavu, a tak jsme do hezké šachové klubovny v Karolínce dorazili asi jako mírní favorité, ale bylo nám jasné, že na ELO se nehraje a rozhoduje se za šachovnicemi. Naštěstí vše dobře dopadlo a už kolem poledne jsme mohli spokojeně vyrazit domů. Výhru si zde připsal Roman, Karel, pan Růžíčka a dokonce i já. Pochvalu uděluji sám sobě za hezkou partii, a to nejen proto, že už mě dlouho nikdo nepochválil, ale zejména proto, že už další příležitost nebude, protože to byla moje první a poslední výhra v sezóně. Ale ne, teď vážně, pochvala patří jistě celému týmu za skvělé bojovné nasazení na všech šachovnicích. Super jedeme dál.

  2. Kolo ŠK Vsetín C x MEZ Vsetín. Výhra 5:3

Do druhého utkání jsem nemohl nastoupit, protože jsem měl nějaké jiné povinnosti. No po pravdě jsem si užíval krásné babí léto na rodinné dovolené v úžasném prostředí Luhačovic. Ale v neděli jsem na utkání samozřejmě intenzivně myslel, i když jsem tušil, že to dobře dopadne i beze mne. Když mi Radek zavolal, že jsme vyhráli 5:3, tak jsem zrovna do sebe tlačil výtečný jelení guláš v místním pivovaru. Udělal mi obrovskou radost a guláš mi chutnal ještě o něco lépe. Mňam. Výhru si zde připsali Radek, Amálka a opět pan Růžička. Výborně jedeme dál.

  3. Kolo TJ Sokol Valašská Polanka x ŠK Vsetín C. Prohra 5:3

Na toto utkání hrané v příjemné atmosféře místního kulturního domu se nám dobře vzpomínat nebude. Místní nás zaslouženě porazili, po tom co jsme několik hezky rozjetých partii nedotáhli k vítězství. Hlavně můj kolaps v lepší koncovce s Mirou Papšikém rozhodl, že pojedeme domů bez bodu. Ale nevadí, důležité je se poučit a nabrat síly na další utkání. Výhru si zde připsal jako Jediný Matyáš Z.. Skvělý výkon našeho náhradníka. Jedeme dál.

  5. Kolo TJ Sokol Valašská Bystřice C x Vsetín C Výhra 3½:4½

Další utkání v krásném prostředí. Jelikož soupeř dal do kupy pouze sedm hráčů, tak jsme ještě před rozpohybováním šachových figurek vedli o bod. Domácí však hráli výborně a moc dobře to s námi nevypadalo. Zde nám dopomohlo k těsnému vítězství i trochu štěstí a díky výhrám Kuby a Jáchyma vezeme domů důležité tři body. Krásná zasněžena příroda už naznačovala, že se blíží Vánoce a my se můžeme radovat, že je přečkáme na krásném druhém místě. Teď chvíli odpočinku a jedeme dál.

  6. Kolo Vsetín C x Sokol Ústí B Výhra 6½:1½

I když hosté přijeli bez několika silných opor, tak se daly určitě očekávat zajímavé partie. Na obou stranách bylo spousta mladých hráčů, což je vždycky jenom dobře. Zaujalo mě například, že na osmé šachovnici, kde hrál pan Růžička proti Emě Trčálkové (mimochodem vícemistryni Moravy a Slezska ve své kategorii) byl věkový rozdíl mezi oběma hráči těžko uvěřitelných 75 let. Je síla, že šachy dokáží tento rozdíl smazat a udělat s obou hráčů na několik hodin rovnocenné soupeře. Doufám, že se pan Růžíčka neurazí, že se tu takhle hrabu v jeho věku, ale přijde mi to docela zajímavé. Jinak se nám utkání docela povedlo a díky výhrám Matěje, Romana, Gabriela, Jáchyma, Tadeáše a pana Růžičky si připisujeme do tabulky další tři body.

  7. Kolo KH Zašová x Vsetín C Výhra 1:7

Utkání jsem musel kvůli nemoci vynechat, ale podařilo se mi dát do kupy docela silnou sestavu, ale přesto výsledek 7:1 byl pro mě velmi příjemným překvapením. Výhru si zde připsali Radek, Amálka, Gabriel, Jáchym, Tadeáš i pan Růžička a první místo je už na dosah ruky! Co víc si přát?

  Dohrávka 4. Kola Vsetín C x TJ Sokol Huslenky B Výhra 4½:3½:

Tady jsme potřebovali za každou cenu vyhrát, ale obavy docela byly. Naše největší opory nemohly nastoupit a Huslenky dorazily docela v silné sestavě plné zkušených hráčů. Navíc se nabízela paralela ve fotbale, kde zrovna porazila v Edenu poslední Karviná první Slavii. Bohužel tomu napovídal i průběh, kde přibývaly remízy a furt žádná výhra. Navíc i za ty remízy jsme mohli být rádi, protože jsme si moc dobře teda nestáli. Ani ve své partii, jsem si nebyl zrovna dvakrát jistý, že remízu udržím. A pak to vyšlo! Matěj krásně vyhrál. Dále po ztrátě na sedmé šachovnici, už bylo jasné, že bude muset vyhrát Gabriel, jinak se s prvním místem můžeme rozloučit. Naštěstí měl v dámské koncovce navíc pěcha a do toho i větší aktivitu, ale jednoduché to určitě neměl, protože tyto koncovky můžou být zrádné. Naštěstí Gabriel unesl tíhu okamžiku, vysbíral soupeři všechny zbývající pěšce a bylo jasné, že na rozdíl od Slavie získáme tři body, a první místo v okrese bude naše.

Na závěr chci poděkovat a pogratulovat všem hráčům za skvělé bojovné výkony. Nebudu tu nikoho vyzdvihovat, prostě každý kdo nastoupil, aspoň k jednomu utkání se podílel na tomhle úspěchu. Dále ještě moc děkuji všem rodičům za skvělou komunikaci a vstřícnost, což přišlo zejména v době covidu velmi vhod.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

1
20.2.2022 21:38:54 - Matyáš Kovařík
Toto družstvo byla velká radost sledovat. Dravé mládí okořeněné pár zkušenými harcovníky vytvořilo dokoanlý mix, který si dokráčel pro první místo. Je to zásluha mnoha lidí - hráčů samotných, kapitána i trenérů. Velký respekt zaslouží nestárnoucí pan Růžička. V 85 letech odehrát sezonu bez jediné porážky - klobouk dolů!
 

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk