Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

A-8-9-KOLO

 

Ciao první ligo, aneb drama, které už se Vsetína netýká


Zatímco regionální přebor hlásí „STOP stav" a korunovaci vsetínského družstva, kolotoč první ligy se dále točí, ale Vsetín z něj sesedá. Na programu víkendu 19.2.-20.2. bylo dvojkolo první ligy, v němž jsme na Uherskohradišťsku postupně vyzvali celky ze Starého Města a Vlčnova.


První taktický manévr byl útok ze 3 front najednou. Z východu (Valašsko) přijelo auto s Vláďou, Standou, Pavlem V. a Honzou. Severskou frontu (Olomouc) reprezentoval Pavel Š. a Matyáš. Západní větev (Brno) měli na starosti Kuba a Dominik. Staré Město se však tímto manévrem nenechalo zaskočit. Nebo to na sobě alespoň nedali vědět. Že nás nebude čekat nic lehkého bylo jasné předem. Vždyť v týmu staroměstských se to jen hemžilo reprezentanty, mistry republiky a talentovanými mládežníky. Dělali jsme, co jsme mohli, ale na domácí náš výkon nestačil. Ze zahájení jsme sice vyšli povětšinou dobře, ale pak se partie začaly zvrhávat v náš neprospěch. A to až tak, že jsem se jednu chvíli strachoval, abychom neschytali debakl 7-1. Nakonec z toho byla zejména zásluhou Honzy, který si připsal velmi cenný skalp zkušeného FM Vrány, ještě docela mírná prohra 5-3. Starému Městu toto utkání vyhráli hlavně velmi dobře hrající talentovaní mládežníci.

8

Prohru jsme se rozhodli zajíst dobrou večeří a zapít pivem. Najít dobrou hospodu s dobrým jídlem a pivem nebyl v Uherském Hradišti žádný problém. Co však problém byl, to byla kapacita oněch restaurací. Osm hladových krků se nikam ne a ne vlézt! Situace byla až tak špatná, že po páté restauraci, kde nás nechtěli, jsme již zvažovali zoufalou variantu v podobě kebabu nebo pizzy do ruky. V tu chvíli se však chopil iniciativy Kuba a objevil volnou restauraci. Jídlo bylo skvělé, pivo taktéž. A tedy po tomto gastronomickém zážitku Kubu oficiálně jmenuji náměstkem pro jídlo a hospodské záležitosti! Další nástrahy na nás ten večer již nečekaly, a tak jsme mohli strávit klidnou noc v příjemném prostředí penzionu Modrá růže.


Zatímco v sobotu jsme měli královskou večeři, v neděli nás čekala dokonce jízda králů, protože jsme zamířili do Vlčnova. Přivítal nás domácí tým v místnosti plné krásných obrazů sportovců a také fotbalových či hokejových dresů. Kdo tvrdí, že šachy nejsou sport, tak mu to neberu, ovšem sportovní atmosféru jsme měli navozenou dokonale!


A co samotný průběh utkání? Byl to boj o každé pole, o každé tempo, o každou minutu, o každý bod. Nakonec o ten bodík byli šťastnější domácí. Totiž vlastně hosté. Ale domácí. Prostě Vlčnov. Hezké výhry si připsal Standa a Matyáš. Cennou půlku se silným IM Sosnou si připsal náš náměstek pro jídlo a hospodské záležitosti Kuba. Remizovali také oba Pavlové, víc bodů jsme ale nezískali, a tak Vlčnov zvítězil 4,5-3,5. Škoda, určitě jsme tady mohli bodovat!

9

Body jsme si tedy ani ze Slovácka nepřivezli. Co jsme si ale přivezli jsou hezké vzpomínky na příjemně strávený víkend v super kolektivu. A také jednu (ne)milou jistotu - že zbývající 2 kola v této sezoně budou také posledními 2 koly Vsetína v první lize. Ciao první ligo, bylo nám s tebou dobře, ale druhé lize už jsme chyběli a ona nám vlastně také! Vlastně můžeme být tak trochu rádi, že nás nečeká žádný stres v posledním dvojkole. My a Český Těšín jsme jediné 2 týmy, které mají svůj osud jasný. Jen pohleďte na tabulku!

t

Nepamatuji takto vyrovnanou soutěž. První liga východ je dokonale zamotaná a vše se rozhodne až v posledních 2 kolech. Nejen že vyhrát (a tedy postoupit do extraligy) může reálně 6 týmů. Ale vzhledem k tomu, že letos do druhé ligy padají hned 4 družstva, tak krom Vsetína a Českého Těšína spadnou ještě další 2 týmy. A to se může stát klidně až 6 týmům. A to včetně těch, kteří mají reálnou šanci na postup :-D Jak asi tato detektivka dopadne? Sám se neodvažuji ani tipovat. Takže popcorn do ruky, tohle bude brutální finiš!

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2023 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk