Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-10-11-KOLO

 

První liga je za námi


Víkend 26.-27.3. se nesl ve znamení posledních kol první ligy. Zatímco Vsetín si zazpíval labutí píseň, v Hošťálkové se pějí oslavné chorály a já jim srdečně blahopřeji k postupu do extraligy! Byla to napínavá a zamotaná soutěž. A protože jsme již měli jistotu pádu do druhé ligy, dostali šanci vyzkoušet si prvoligovou úroveň také hráči ze zadní části soupisky, za což jsem moc rád!

 

V sobotu k nám zavítal Třinec. Jedno z nejsilnějších družstev první ligy. A protože byli velmi překvapivě namočeni v boji o záchranu a v neděli je čekala ambiciózní Hošťálková, museli proti nám bodovat. Přivezli tedy velmi silnou sestavu včetně jednoho velmistra, dvou mezinárodních mistrů, dvou FIDE mistrů a jedné velmistryně. Na všech šachovnicích jsme byli větší či menší outsideři, a tak konečná prohra 2,5-5,5 rozhodně není ostuda. Vyhrát se povedlo mně, půlbody za dobré remízy brali Karol, Pavel a Honza. Velmi blízko k cenné půlce měl také Jarda, škoda, že to nakonec nedopadlo! Na posledních dvou deskách pobrali Kuba a Matěj zkušenosti plnými doušky. Zápasy s tak kvalitními soupeři jsou pro ně velká škola, ze které jistě budou v budoucnu čerpat!

 

1-10

 

Nedělní utkání mělo uvolněnou atmosféru, neboť jsme se utkali s Českým Těšínem, což byl spolu s námi jistý sestupující. Mohli jsme tedy oba týmy hrát bez nervů a užívat si bez tlaku krásy královské hry. Těšíňáci přijeli jen v 7 lidech, takže Amálka po pár minutách odcházela domů s bodem. Jsem rád, že se Těšínským povedlo dát dohromady alespoň 7 lidí, protože den předem jich proti Hošťálkové nastoupilo jen 5. Mohli si tedy zahrát, a své první půlbody v první lize připsat, také Jarda a Matěj. Remízy uhráli také Pavel a Vláďa. Z vítězství jsme se mohli radovat kromě Amálky také Radek a já. Nechybělo mnoho a mohli jsme přibrat do party vítězů také Kubu, který docílil proti velmi silnému soupeři vyhrané pozice. V časové tísni ale chyboval, a nakonec to nestačilo ani na remízu, škoda

 

1-11

 

Vítězství 5-3 v příjemné atmosféře bylo sladkou tečkou za trochu nahořklou sezonou. Někdy ke konci týdne napíšu a nechám zavěsit na stránky také celkové zhodnocení této sezony. Tady jen stručně. Po napínavé a turbulentní sezoně slaví postup do extraligy Hošťálková - ještě jednou moc gratuluji hošťálkovským přátelům! Vsetínu patří jedenáctá příčka a znamená to pro nás pád do druhé ligy. Spolu s námi padá také Český Těšín, Grygov a Chotěboř.

 

1-12

 

 

 

Matyáš Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk