historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO

Na Maštaliskách jedno zlato a jedno stříbro

V sobotu 7. května se šachisté z řad dětí našeho kraje sjeli na Vsetín, kde se v prostorách historických Maštalisek utkalo 113 hráčů v závěrečném turnaji letošní série Grand Prix, z toho 42 v kategorii do deseti let, 36 v kategorii do dvanácti a 35 v kategorii do čtrnácti let. Našich borců se na turnaji předvedlo deset.

Nejlepšího výsledku dosáhla Gabriela Zádrapová, která zvítězila mezi nejmladšími děvčaty v kategorii do deseti let. A k této zlaté medaili připojila ještě stříbro za součet všech výsledků v celé sezóně. V kategorii chlapců do deseti let zvítězil René Moravec ze Starého. Z našich se představili ještě Ondra Kozmík, Martin Surovčík a Mykyta Kukenko.

V kategorii do dvanácti let vyhrál Tomáš Babula ze Starého Města, zlato mezi dívkami si vysloužila Adéla Bažantová ze Starého Města. Barvy ŠK Vsetín hájili Metod Fiľo, Štěpán Zádrapa, Jan Změlík a Patrik Kováč. V nejstarší kategorii do čtrnácti let zvítězil Šimon Starý ze Starého Města a Zuzana Stará ze stejného oddílu vyhrála mezi dívkami. Za náš oddíl nastoupili Matyáš Babica a Štěpán Klimeš.

Kompletní výsledkový servis si můžete prostudovat na chess-results ZDE, fotogalerii o čtyřiašedesáti snímcích si můžete prohlížet ZDE. Už další sobotu můžeme opět vyrazit na mládežnický turnaj do Karolinky, kde si to chlapci a dívky rozdají O pohár 1. VASTO, tedy stavební firmy, která v tomto roce podporuje činnost Šachového klubu Vsetín, zejména pak jeho mládežnickou sekci.