Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-11-KOLO

 

Černá neděle 17.dubna


V neděli jsme jeli do Havířova k utkání se Slovanem s vědomím toho, že jsme sice na pátém místě ve druhé lize, ale při nešťastné konstelaci můžeme skončit na prvním sestupovém místě, tj. desátí. Naštěstí jsme byli „zajištěni zespodu", protože naše „B" je krajským přeborníkem a postupuje do 2.ligy. Nicméně chtěli jsme se udržet, takže jsme byli kompletní, na osmičce s Petrem Zajíčkem. Soupeř většinu zápasů odehrál také se základem, takže sestavy byly poměrně očekávané. Jako první skončil kapitán Honza, který, ač bílými, kapituloval již ve 22.tahu. Dnes prostě neměl den. Poté skončily smírem partie na prvních dvou deskách (Karol a Pavel), takže jsme prohrávali 2:1. Pak se delší dobu neudálo nic významného. Dominik na trojce stál podezřele, Petr Zvardoň na pětce mohl získat kvalitu za poměrně horší pozici, Petr Smilek měl kvalitu méně, ale dvojice střelců dávala jakési naděje, Petr Zajíček na osmičce kouzlil, ale jeho pozice byla horší. Jediný, který stál dobře, byl Radek na šestce. Ovšem jak zápas vyhrát či alespoň zdramatizovat - to byl nadlidský úkol. Petr Zvardoň záhy dal soupeři figuru a bylo po partii. Takže Petr i Honza věnovali bod svým soupeřům -Rudolfům (Mesiarikovi a Kaminskému), kteří ten den zrovna měli svátek. Dodatečně jim blahopřejeme. Nicméně stav už byl 3:1 pro domácí a to už bylo kritické. Naštěstí Radek vyhrál a tím alespoň snížil na 3:2. Poté prohrál Dominik a všem nám bylo jasné, že zápas je ztracen. Nejdramatičtější partii nakonec odehrál Petr Smilek, který si v koncovce 2S+V proti 2V+J vytvořil nebezpečného „h" pěšce. Nakonec partie skončila po velkém boji remízou, přičemž doslova „každý chvilku tahal pilku". Jako poslední prohrál Petr Zajíček, kterému tentokráte birdka nepomohla. Celkově jsme tedy prohráli 2,5:5,5. K vítězství soupeřům gratulujeme a musím objektivně uznat, že byli lepší. Naše další účast ve druhé lize tedy závisela na výsledcích jiných zápasů. Až doma jsme zjistili, že se kapitánovy černé scénáře naplnily a skutečně nás během posledního kola přeskočilo 5 družstev a tak jsme skončili na prvním sestupovém místě. Nicméně mrzet nás to nemusí, protože jsme udělali vše, co jsme udělat mohli.

 

Aby byl „kalich hořkosti vypit až do dna" (jak říkají klasikové), tak naše „C" prohrálo zápas o první místo v krajské soutěži východ s Valašským Meziříčím. Vzali si příklad z „A", protože prohráli také 2,5:5,5, přestože kapitán Karel tvrdil, že jeden čas to vypadalo na drtivé vítězství 6:2.

 

Takže černá neděle Vsetína? Ale kdeže, prostě se něco nepovedlo. Nevadí, co se nepovedlo teď, povede se příště. A když ne příště, tak někdy jindy.

 

Honza

 

 TJ Slovan Havířov - ŠK Zbrojovka Vsetín A   5½ : 2½

 

2. liga tab


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk