Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

RP-VS-8-KOLO

 

DNEŠNÍ DUEL: TRAGIKOMEDIE PLNÁ OMYLŮ

 

8 : 30 Devatenáctý únor figuruje v letošním kalendáři jako neděle. Zápasový den jako každý jiný to však rozhodně nebyl. Pro utkání se Zašovou, která se drží na špici okresního přeboru, jsem byl nominován jako rozhodčí. Zároveň jsem dostal důvěru jako asistent zástupce kapitána domácího Déčka. Vše potřebné bylo k dnešnímu zápasu připraveno už v pátek, takže o půl deváté jsem klidně vařil vodu na kávu a rozmýšlel, co si dám k snídani.

 

8 : 35 až 8 : 58 Přicházejí domácí borci: Šimon, Matěj a za nimi postupně další. Ještě pět minut před devátou nám chybí tři hráči, ale nakonec můžeme hrát v osmi. Obávám se, že následující věta zřejmě laskavého čtenáře/příznivce Zbrojovky příliš nepotěší. Neboť přítomnost osmi šachistů ve staronové herně bude dnes jediným skutečným vítězstvím Déčka.

 

9 : 10 Zapisuji do partiáře svůj šestý tah a čekám, co vymyslí soupeř. Jeho mobil nemá v tuto chvíli na práci nic lepšího než zvonění. Partie končí. Karel s krutopřísným rozhodnutím nesouhlasí, atmosféra v herně by se dala krájet. V podstatě jsem ovšem ztrestal sám sebe: po necelé čtvrthodině bych mohl jít domů, ale jako rozhodčí musím zůstat až do konce utkání. Nu což, alespoň získávám možnost sledovat úsilí našich dorostenců a zároveň mohu napsat nejnovější příspěvek.

 

9 : 45 až 10 : 00 Na osmé šachovnici zůstávají kromě hromady pěšců už jen těžké figury. Nejmladší člen dnešní sestavy se do svého soupeře pustil opravdu bez bázně. Černé kameny stojí aktivněji a když Matěj provede rošádu, může získat rozhodující převahu. K mému překvapení se však rošáda nekoná a obraz hry se okamžitě mění. Po partii máme dost času na analýzu, což je pro mne v nedělních utkáních opravdu výjimečná událost. Při rozboru mohu Matěje pochválit za zahájení, dobrý plán a „tah na bránu".

 

11 : 00 Na sedmé desce provedli oba soupeři 21 tahů, ale i tady se domácí král stále nachází v centru. Po dvou hodinách hry se neudržitelná pozice na Jardově šachovnici hroutí. Hosté si připisují další bod, prohráváme 1 : 2 a lepší už to nebude.

 

11 : 20 Na šesté šachovnici se dnes mluví španělsky. Bílý zvažuje svůj dvacátý tah a náhodný kolemjdoucí musí mít nepříjemný pocit, že na Šimonova monarchu míří příliš mnoho soupeřových figur.

 

11 : 30 Pan Žižka se vymotal z nepříjemné vazby a zdá se, že na druhé desce nabírá druhý dech. Touto dobou už je více než zřejmé, že ani od Kláry se na sedmé šachovnici rošády nedočkáme. Vyrovná se kvalita navíc černé dvojici střelců v otevřené pozici? S králem zadrženým ve středu (pardon, v neděli) to bude opravdu těžké.

 

11 : 50 až 12 : 10 Dění na třech posledně zmíněných deskách obsahuje brutální scény.

 

13 : 00 Partie pana Růžičky končí nerozhodně. Po třinácté hodině zůstávají na Lapači čtyři šachisté Zbrojovky a dva hosté. Na první desce se stále bojuje. Po provedení 40. tahu je oboustranná časová tíseň zažehnána, ale napětí na šachovnici nepolevuje. Zašové jde přece o první postupové místo a Karel se snaží dát výsledku alespoň trochu přijatelnou podobu.

 

14 : 05 Nejdelší partie dnešního utkání končí remízou a hosté si odvážejí vysoké vítězství 6 : 2.

 

17 : 45 Další špatná zpráva: Béčko ve Starém Městě neuspělo. Zbrojovce se dnes prostě nedařilo. Nu což, nemůžeme pořád vyhrávat. Nejsme muzikanti!

 

Pavel Mladý, v. r.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

copyright © 2019 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk