Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-5-KOLO

 

Ani posila z Ameriky béčko nespasila

 

Krajský přebor po krátké vánoční pauze pokračoval pátým kolem, ke kterému jsme autobusy odcestovali do nedalekého Zlína. Hned na úvod nového roku jsme chtěli uspět a trochu zlepšit nedobré postavení v tabulce. Dopomoci nám k tomu měl i fakt, že v naší sestavě poprvé figurovala Adéla Bierská i Marek Jurča. Ten se vrátil ze studií až z daleké Ameriky. Naše sestava tentokrát byla kvalitní a velmi mladá (dokonce ještě o fous mladší, než v zápase ve Francově Lhotě). Věřil jsem tedy, že se nám podaří body urvat. Můj optimismus posílil i fakt, že Zlínu chybělo několik hráčů z přední části soupisky.

 

Zápas však neprobíhal úplně podle představ. Poměrně rychle jsem se já sám dostal do špatné pozice, kde jsem hloupě chyboval a již před polednem došlo k mé kapitulaci. Petr Smilek vyšel ze zahájení dobře, střední hra také probíhala podle plánu. V koncovce dámy a jezdce proti dámě a střelci se Petr nechal někde ošidit a partii musel vzdát. Kapitán a zástupce kapitána tentokrát týmu zrovna moc příkladem nešli. Teda šli, ale tím špatným...

 

Naději vykřesal po dobře vedené partii, zakončené obětí věže, Pavel Budík. Podobně dobře vedl svou partii i Marek. Udržoval si drobnou výhodu, pomalu soupeře tlačil, až soupeř ztratil pěšce. A aby toho nebylo málo, tak ještě spadl na čas. Vyrovnáno, stav utkání je 2-2. Zápas vidím optimisticky. Kuba Stančík stojí dobře, Lukáš Gabryš ještě lépe. Adéla má docela vyrovnanou pozici, možná mírně horší. Jarda Závodný vede o kvalitu a pěšce, stačí jen ustát soupeřovu aktivitu.

 

Dochází však k několika zvratům. Adéle se pozice bohužel zhoršuje a Jarda tlak neustál. Musel získaný materiál vrátit zpět i s reparacemi. Zanedlouho oba dva opravdu prohrávají. Zlín tedy vede 4-2 a je jasné, že víc než bod si domů neodvezeme. Aby to byl aspoň ten bod, musejí Kuba i Lukáš zvítězit. Tak se ale neděje, protože Kubova pozice se zhoršila do takové míry, že se mu nepodařilo zachránit ani remízu. Lukáš pokazil nadějnou věžovkou, kde měl dobré šance na výhru. Jak sám Lukáš okomentoval: „Nadějnou věžovku jsem převedl do prohrané dámovky.". Zápas tedy prohráváme jasně, poměrem 6-2.

 

Výsledek je to určitě krutý, myslím, že jsme si porážku v zápase nezasloužili, natož tak drtivou. Děsivý je pohled na prvních šest desek - u zbrojováckých jmen figurují samé nuly. Nezachránily nás ani výhry Pavla a navrátilce z Ameriky Marka. Pohled na průběžnou tabulku je opravdu nelichotivý. Béčko se nachází na předposledním místě (i když k místu čtvrtému nám chybí pouze 3 body). S tímto stavem bude nutné něco udělat. Hlavně by měl jít příkladem kapitán, a to příkladem dobrým, ne špatným jako dnes! Snad budou další zápasy v sezoně veselejší...

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk