Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

B-7-KOLO

 

 

Propad až na dno

 

Béčko čekala v 7. kole záchranářská mise. Zamířili jsme do Napajedel s cílem odpoutat se od sestupových míst v tabulce. Ještě v pátek jsem cítil obrovskou šanci, až skoro jistotu, že uspějeme. Sestava totiž vypadala velmi nadějně - v potvrzené sestavě bylo 8 jmen z první osmičky soupisky. V pátek byl však můj, možná až příliš velký, optimismus výrazně umírněn, neboť mi přišla zpráva od Kuby, že se cítí nemocen a nejspíš nebude moci nastoupit. Bohužel, v neděli Kuba nakonec opravdu nastoupit nemohl.

 

Kromě mě, Lukáše, Petra, Honzy, Adély, Jardy a Marty musel být tedy dodatečně povolán Vlasťa. I tak naše sestava vypadala slušně. Napajedla však nic nepodcenila a vyrukovala proti nám s kompletní osmičkou. Mírnými ELOvými favority byli domácí, ale dal se očekávat tvrdý a vyrovnaný zápas.
Bohužel, docela rychle prohrává Adéla. Nevím, co se stalo, viděl jsem již jen prohranou pozici, se kterou se nic nedalo dělat.

 

Z ničeho nic kontruje Petr. Viděl jsem rovnou pozici, koncovku těžkých figur. A o chvíli později již Petr zapisoval se silným soupeřem výhru - bravo! Mně už se tolik nedaří (ostatně jako celou sezonu - po výhře v prvním kole jsem zapsal nechutných 5 nul v řadě), chybuji ve střední hře a i přes zajímavé komplikace se mi pozici zachránit nepodařilo. Prohrává i Vlasťa, po kterém soupeř aktivně vystartoval a Vlasťa pod tlakem chyboval.

 

Prohráváme tedy 3-1 a vypadá to s námi bledě. Po konzultaci s kapitánem Jarda odmítá v symetrické koncovce (kde však má lepšího střelce, kterému jsem věřil) remízu. Remízu odmítá i Honza. Naopak Lukáš, byť partii rozehrál dobře a bílými v drakovi tlačil, víc než remízu najít nedokázal. Naštěstí po zodpovědném výkonu vítězí Honza a koriguje výsledek. I tak ale prohráváme 3,5-2,5.

 

Dohrává ještě Jarda a Marta. Marta stojí mírně lépe, Jarda také. Jarda však v nadějné koncovce zahrál až příliš optimistický tah a najednou bojoval o remízu. V koncovce, kde měl pouze střelce proti soupeřovým třem pěšcům, alespoň udržel remízu. 4-3 pro domácí Napajedla. Marta v lepší, ale složité koncovce, nejspíš správný postup nenalézá a víc než remíza z toho nebude. V Napajedlech prohráváme nejtěsnějším možným způsobem - v poměru 4,5-3,5 a propadáme se na poslední místo tabulky.
Štěstěna dnes opět nestála při nás. Ze všech partií (krom Honzovy a Petrovy :-D) se rozhodně dalo vydolovat více. Zejména mě osobně má prohra, a tím i prohra celého týmu, velmi mrzí a bolí. Spekulace, jestli bychom vyhráli (jakože možná ano, ale možná taky ne), kdyby nastoupil Kuba, jsou jen pouhými spekulacemi. Tenhle zápas jsme měli zvládnout i bez něj, ale my jej nezvládli. Brodíme se hnojem, ale není všem dnům konec. Hnůj totiž dodává půdě potřebnou výživu a díky tomu je půda úrodná. Nezbývá než doufat, že na nás hnůj zapůsobí a v tabulce porosteme vzhůru tak rychle, jako roste bambus.

 

Poř.Družstvo V R P Body Skóre  Partie
1.  ŠO TJ Sokol Francova Lhota  7  0  0  21  39.0 29
2.  ŠO Kunovice A  7  0  0  21 37.5 30
3.  ŠK Staré Město D  3  2  2  11 29.0 16
4.  ŠK Staré Město C  3  1  3  10 27.5 13
5.  TJ Sokol Valašská Bystřice A  3  0  4  9 26.5 17
6.  Slavia Kroměříž C  3  0  4  9 25.5 15
7.  SK Boršice A  3  0  4  9 24.5 14
8.  ŠK Zlín B  2  1  4  7 30.0 21
9.  ŠK Holešov A  2  1  4  7 24.0 12
10.  TJ Fatra-Slavia Napajedla A  2  1  4  7 21.0 17
11.  Sokol Postoupky A  1  3  3  6  26.5 15
12.  ŠK Zbrojovka Vsetín B  1  1  5  4  25.0 18

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk