Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

MCR-SENIORU-2019-2

 

Addition k článku o M-ČR seniorů.

 

Rád bych opravil některé nepřesnosti v mém článku „Ve dvou se to lépe táhne" k M-ČR seniorů. Především je to zavádějící věta: „... výsledek nejstaršího Slížka vypadá hodně dobře, vždyť doslova o fous mu uniklo 3.místo v kat. S80." Vycházel jsem totiž z konečné listiny kat. S70 + S80, což ale neodpovídá skutečnosti, protože hodnocení kat. S80, je poněkud komplikovanější než jsem si myslel a zjistil jsem to až po napsání článku.

 

Systém je totiž tento:

1/ Prvních 6 kol hrají „osmdesátníci" pouze mezi sebou (letos jich bylo 11) a vyhodnocení je provedeno dle aktuálního stavu, který v té chvíli byl: 1.-2. Jaček (Ml.Boleslav), Slížek (Val.Bystřice) oba 5½, 3. Kotva (Svitavy) 5, atd., celkem 11 účastníků. Josef Slížek tedy vlastně dělil dokonce 1.místo a jen horším BH byl druhý.

2/ Pokud „osmdesátníci" chtějí, mohou pak s dosud získanými body přistoupit do kat. S70 a hrát zbylá 3 kola, tentokráte už ale s kýmkoliv. Z toho pak vyšla ona společná listina kat. S70 + S80 s pořadím: 1. Jaček (Ml.Boleslav) 7½, 2. Kotva (Svitavy) 7, 3.-4. Fišer (Praha), Slížek (Val.Bystřice) 6½, atd., z níž jsem chybně dedukoval uvedené 4.místo v S80.

 

Dále bych chtěl opravit moji zmínku o reklamaci mobilu jeho soupeře, kdy píšu: „... reklamoval vypnutý mobil v kapse svého soupeře ...". To neodpovídá skutečnosti a vycházel jsem z informací, které mi sdělilo několik hráčů bezprostředně po této události. Sám Josef Slížek mi k tomu 4.9. t.r. uvedl, že: „Soupeř mobil skutečně u sebe měl a několikrát s ním manipuloval, údajně proto, že fotografoval. Na upozornění, že porušuje řády pak nereflektoval a po zásahu rozhodčího byl zkontumován, ačkoliv on sám byl ochoten hrát dále." Výhru tedy sám nereklamoval, nýbrž jen upozornil rozhodčího na porušení řádů. Protože je v podobných případech velmi těžké dělat soudce, uvedl jsem větu: „No, komentovat to nebudu, pravidla jsou pravidla a ctít se musí, zvláště nyní po aféře GM Rausise." K ní doplňuji, že pravidla se ctít musí, ale každopádně takový bod hráči k dobrému umístění jistě pomůže, protože je získán snadněji než kdyby byl hráč nucen bojovat třeba dvě, tři hodiny. Což ale neznamená, že by Jožka nebojoval. Právě naopak. Pokud jsem měl možnost průběžně sledovat jeho hru i poslední kolo, musím říci, že se rval doslova „až do holých králů" a pardubický Trojan partii zachránil téměř zázrakem. Byla dokonce poslední v kat. S70 + S80, což svědčí o jeho bojovnosti.

 

Po loňském vítězství měl tedy i letos prvenství na dosah a „o fous" mu tedy neuniklo třetí, nýbrž dokonce první místo! Chtěl bych se mu tedy na závěr za své nepřesnosti omluvit a jen bych dodal: „Kéž bychom měli takových úspěšných a dlouhověkých Valachů více!" (sj)

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2021 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk