historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

C-5-KOLO

VÁNOČNÍ PŘESTÁVKA V KRAJSKÉ SOUTĚŽI

V neděli 15. prosince se ve staronové šachové herně na Lapači odehrálo poslední předvánoční utkání družstev. V pátém kole krajské soutěže přivítalo domácí Céčko hráče z Huslenek. Po těsném vítězství 5 : 3 může nejmenovaný kapitán hodnotit podzimní působení našeho týmu.

Se svolením laskavého čtenáře si na tomto místě dovolím zmínit nečekané umístění Céčka v tabulce: stěží pochopitelným řízením osudu jsme se po prvním poločase ocitli na bronzovém stupínku! I když bronz asi po Novém roce dlouho neudržíme, je pohled na tabulku po pátém kole pro příznivce Zbrojovky příjemný. Dá se tedy říci, že první poločas jsme docela zvládli. Dva zápasy sice skončily vysokou porážkou, ale i v nich se objevily pěkné dílčí výsledky. Ve třech utkáních jsme dokázali zvítězit, což znamená, že jsme nastřádali solidních devět bodů. Vzhledem k síle našich soupeřů jsme zřejmě více ani dosáhnout nemohli a odměnou je nám již zmíněné (i když velmi pravděpodobně jen dočasné) třetí místo.

Rád bych poděkoval všem hráčům, kteří se na tomto dílčím úspěchu podíleli. Ochota našich šachistů a šachistek hrát náročná nedělní utkání se dá jen stěží docenit: bez ní by prostě nebylo ničeho. Jistě není bez zajímavosti, že v pouhých pěti měřeních sil již nastoupilo celkem šestnáct borců. Nevídaný statistický údaj, který by bylo škoda neuvést. Pochvalnou zmínku si nepochybně zaslouží Matyáš Kovařík, který ve třech odehraných duelech ani jednou nezaváhal. Výborně si zatím vedou i David Klímek (2,5/3) a Matěj Kopecký (2/3). Matějovi se tento šachový víkend opravdu vydařil: nejprve s převahou vyhrál sobotní turnaj ve Francově Lhotě a v neděli přidal do naší zápasové sbírky důležitý bod.

Poděkování patří i všem ostatním členům družstva. Také hráčům, kteří zatím z různých důvodů do bojů nezasáhli, ale přislíbili pomoc v nelehké jarní části sezóny. Věřím, že se nám i s jejich přispěním podaří po Novém roce slušný bodový zisk ještě trochu rozšířit.