historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

GP-MLADEZE-2023

Dvakrát zlato z Malenovic

Osm šachistů ŠK Vsetín startovalo v sobotu na GP ve Zlíně-Malenovicích. A byla z toho dvě zlata, pro Amálku a Gábi Zádrapovy, v kategoriích D-10 a D-14. Amálka obsadila celkové třetí místo mezi 29 šachisty a Gábi místo čtvrté mezi 45 účastníky. Tzn. že obě naše děvčata dávala na frak i chlapcům. Bravo, děvčata.

V nejstarší kategorii do čtrnácti let se kromě Amálky představil ještě Zdeněk Píštěk, náš letošní nováček. A počínal si už v mnoha partiích velmi zkušeně. Trenér Radek Zádrapa ho velmi chválí za poctivost v tréninku a hlavně velice pozorné naslouchání. Co mu je jednou vysvětleno a ukázáno, umí bezpečně aplikovat do své hry. Něco ze Zdeňka bude :-) V Malenovicích uhrál 3,5 bodu a umístil se v horní polovině, na čtrnáctém místě.

V prostřední věkové kategorii do dvanácti let usedli mezi 31 účastníky k šachovnicím čtyři naši borci. Nejlépe se vedlo Štěpánu Zádrapovi, uhrál 4 body a skončil devátý. Dva borci obsadili přesně střed konečné tabulky, Lukáš Ptáček uhrál 4 body a skončil patnáctý, Kuba Klimeš byl za 3,5 bodu šestnáctý. Ondra Kozmík dosáhl na 2,5 bodu a dvacáté čtvrté místo.

Mezi nejmladšími hráči se představil s Bábi i Vojta Běťák a jako nováček v krajském turnaji určitě nezklamal. Uhrál 3 body (tak zněl i jemu ráno stanovený možný cíl) a třicáté místo v nejpočetněji obsazené skupině.

Kompletní výsledky malenovické Grand Prix si můžete studovat v chess-results ZDE, malou fotogalerii Radka Zádrapy si můžete prohlédnout ZDE. Další mládežnický turnaj se chystá na 11. březen, Jarní pohár 1. VASTO v Karolince.