historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

LUZNA-2024

Úspěšná mise na turnaji v Lužné

Velikonoční turnaj v Lužné patří mezi tradiční zastávky šachistů ŠK Vsetín. Nejinak tomu bylo i letos na Velikonoční sobotu. Z devíti našich borců hned pět dosáhlo i na finanční ceny. Devítikolového turnaje se zúčastnilo 94 šachistů a šachistek, čtyřicet z nich bylo mládežníků do šestnácti let.

Rapid v Lužné ovládlo trio mladých chlapců, zvítězil Michal Černý ze Zlína, druhý skončil ústecký Filip Matůš, oba měli 7,5 bodu. Třetí Jakub Mařák ze Zlína získal 7 bodů. A v patách už jim byli naši. Čtvrtý skončil Radek Zádrapa (7/9), sedmá Amálka Zádrapová, osmý Honza Bosák (6,5/9). Na finanční cenu si sáhl i jedenáctý Kuba Zádrapa (6/9). Amálka byla nejvýše umístěná dívka/žena, Gábi Zádrapová (4/9) získala medaili a cenu v kategorii dvanáctiletých šachistů.

Ani ostatní čtyři naši další zástupci se nekrčili v poli poražených. Jarek Závodný (5,5/9) a Gabriel Urban (5/9) uhráli nad 50%. Další cenné zkušenosti nabrali též Matyáš Čala (4/9) a Barbora Hyžáková (3,5/9). Kompletní výsledky můžete studovat v chess-results ZDE, fotogalerii z turnaje můžete zhlédnout ZDE.